PIXEL ID 550776833649121
top of page

בית  |  הטיפול

הטיפול

TREATMENT-72.JPG

הטיפול בקליניקת רוט מבוסס על תגליתו של רענן רוט, אודות אזורי קליטה חושית ייעודיים  בשדה הראייה ההיקפי.  האזורים הספציפיים שהתגלו,  מכוונים ישירות למטרת השפעה אקטיבית על מערכת האיזון והתפיסה שלנו המשמשות לתפקודנו היום יומי.

הוספת  מרקרים זעירים על פי מבנים גיאומטריים מוגדרים באזורים אלו, משפיעה על מצבים אנושיים שונים: פיזיולוגיים, מנטליים וקוגניטיביים.

מה הטיפול?

הטיפול מתבצע על גבי משקפי הראייה הרגילים של המטופל, או משקפים עם עדשות אפס למי שלא מרכיב משקפיים ופועל מיד עם הרכבת המשקפיים.

הטיפול אינו פוגע ביכולת הראיה החדה.

לאחר בדיקות  המיועדות לאפיון הקשיים ובדיקת התאמה חיובית לשיטה, מבוצע מיפוי הנוירו - ויזואל סט לקביעת המבנה הגאומטרי של אזורי הטיפול  בשדה הראייה ההיקפי בהתאמה לקשיים האינדיווידואליים של כל מטופל. על פי תוצאות המיפוי מוטמעים מרקרים  זעירים, שקופים ובלתי נראים,  על גבי המשקפיים . הטיפול מתחיל לעבוד מרגע הרכבת המשקפיים. 

רוצה להבין יותר?

TREATMENT-2.JPG

התגלית היא שניתן לשדר למוח לא רק דרך החושים בכללי, אלא גם באמצעות אזורים ייעודיים המעוררים פעילויות ספציפיות אשר נמצאו בשדה הראייה ההיקפי. שינוי במיקום המרקרים  של רוט מחולל כוונון  וסנכרון מחודש במערכת העיבוד המוחי, וכתוצאה מכך מתרחש שינוי תפקודי ניכר, פיזיולוגי ו/או קוגניטיבי לשיפור מצב המטופל.

התגלית והטיפול חושפים תחום טיפולי חדש:

Neuro Visual  Bridging Transformation

המאפשר פתרון לקשיי תפקוד  המותאמים אינדיווידואלית לכל מטופל.

בדיקת המיפוי מגדירה את מיקום המרקרים ברזולוציה של 100 מקרון, אשר מוטמעים על גבי משקפיים רגילות. ההשפעה מורגשת מיד עם הרכבת המשקפיים, והולכת ומתחזקת עד לשבוע. זהו פתרון מוכח ובטוח לשימוש, לבעיות סחרחורת, יציבה, עיבוד נתונים, תפיסה, ריכוז , תפקוד ועוד ...

אילו בדיקות אעבור אצלכם?

לבעיות שווי משקל, סחרחורות, יציבות, הורדת מצבי נפילות, תכנון תנועה,  וכו' :

 • BALANCE TESTS

 • FALL PREDICTION TEST

 •  WALKING  DYNAMIC TEST - ניטור הקשיים באמצעות מסלול הליכה

 • EYE TRAKER- ניטור תגובות של תנועות עיניים למציאת קשיים והשפעתם  על סחרחורת ושווי משקל

TREATMENT-7.JPG
ET.png

לבעיות תפיסה וריכוז, קשיי קשב, קושי בקריאה ובהבנת הנקרא, עייפות מהירה בקריאה וחוסר עקביות  בפיענוח הנקרא וכו':  

 • אפיון קשיים ביצועים ברצף חזותי ושמיעתי משולב

 • בוחן מהירות תגובה

 • אבחון קשיים בשדה הראייה הפריפריאלי

 • בדיקת  יכולת רצף ועומס יתר ויזואלי  בעזרת מכשור מתאים

 • ניטור קשיי קריאה 

         EYE TRACKER בדיקות לקשיים בריכוז בעזרת  ומכשיר    הדוגם את תנועות העיניים עשרות פעמים בשנייה ומאפשר
תמונת מצב אובייקטיבית של קשיים הקשורים לעיבוד חושי  

מה ההבדל בין שיטת טיפול זו לפתרונות אחרים?

בתחומי הטיפול של קליניקת רוט אין לרפואה כיום מענה מספק  ומרבית המטופלים נותרים לא מאובחנים כלל או ללא מענה טיפולי הולם במשך שנים רבות או לחילופין הם מקבלים טיפול תרופתי שלעיתים קרובות מלווה בתופעות לוואי לא קלות.

חלק מהמטופלים מופנים לשיטות טיפול המשתמשות באימון אשר נמשך חודשים רבים ומספר פעמים בשבוע.

שיטת הטיפול שלנו מוכחת במחקר רפואי ומדעי בעל תוצאות מובהקות. היא בטוחה לשימוש, לא פולשנית וללא שום תופעות לוואי. היא פתרון מידי וישיר לקשיי המטופל ואינה דורשת אימון כלשהו.

  IT'S ALL ABOUT OUR EYES
 

 • המוח מעבד כל הזמן את הנתונים המתקבלים מהחושים בכדי לארגן את משימותיו ולהתמקד בתפקוד הנדרש לאדם.

 • לאינפורמציה הנקלטת מחוש הראיה יש משקל רב למטרות התכנון והביצוע, של המשימות הנדרשות לפעולות יום יומיות רבות ומגוונות.

 • העיניים משמשות כגשר חיוני  לקבלת האינפורמציה החיצונית הנדרשת למוח בכדי לתפקד בעולם.

 • למשל,  כשאנחנו מתקרבים למדרגות, העיניים הן אלה שיאפשרו למוח זיהוי ועיבוד קוגניטיבי מיידי של הנתונים שהתקבלו מהתמונה שהעין מביאה. בעקבות העיבוד הזה, תתאפשר העברת האינפורמציה הרלוונטית לאזור האחראי על התנועה, שיפעיל פקודות מדוייקות לגוף , ברמת דיוק מרבית של הנחיה לכל שריר בגוף.

 • גם כשאנו זקוקים לאינפורמציה המגיעה מהראיה, כמצבים בהם אנחנו מתקשים בזמן משימה קוגניטיבית הדורשת קריאה ועיבוד של חומר עיוני אך המחשבה שלנו נודדת והעיניים לא מעבירות למוח את האינפורמציה הרלוונטית למשימה בה אנו רוצים להתמקד; או כשקיימים גירויים בסביבה והמבט שלנו נודד אליהם וקוטע את אפשרות הריכוז. במצבים כאלו ללא האינפורמציה הנדרשת למוח מהראיה, איננו מצליחים לתפקד במשימה בכלל, או בצורה יעילה. 

 • הראיה ההיקפית  שלנו שבתכונותיה אנו משתמשים לטיפול, מגיבה גם עצמאית  ולא רק כלווי לראיה החדה.  למשל כשנזרק לכיווננו כדור מהצד, הנתונים שיתקבלו על ידי הראיה ההיקפית יתחילו שרשרת פעולה אוטומטית מהירה ביותר הכוללת את המערכות הקוגניטיביות והמוטוריות שלנו כאחד, בכדי שנוכל להגיב לכדור ולא להיפגע על ידו.

 • ידוע שספורטאים משתמשים ביכולות הראיה ההיקפית ומפתחים יכולות אלו לרמות גבוהות, כדי להגיב בריכוז המרבי, במהירות ובאופן יעיל ואוטומטי ברמה קוגניטיבית ומוטורית כאחד.

 אנו בקליניקת רוט, משתמשים בתגלית של הפעלת האינפורמציה המועברת בראיה  ההיקפית למוח, בכדי להשפיע על היכולות הקוגניטיביות והמוטוריות גם יחד.

       מטרתנו היא להניע בצורה ישירה,  מהירה וממוקדת את יכולת

התפקוד האופטימלי של המטופל. 

bottom of page